Behám s Gear

Tie najlepšie rady o behaní, regenerácii, stravovaní, výbere vybavenia a príprave na preteky na jednom mieste

Cvičenie s aplikáciou Samsung Health
Aplikácia

Vaša najzdravšia
aplikácia

Moderná doba je často unáhlená a nájsť v nej stabilný bod, ktorý vám pomôže sa v nej orientovať, je niekedy ťažké. Preto máme radi každý doplnok, ktorý jednoducho zmerá naše návyky a nájde v nich nejaký vzorec. Presne taká je aplikácia Samsung Health.

Bezplatná aplikácia Samsung Health je síce, ako už názov naznačuje, vytvorená pre telefóny Samsung, ale môžete si ju nainštalovať aj na akýkoľvek iný mobilný telefón a využívať tak jej skvelé funkcie. Po prvotnom nastavení vašej výšky, váhy, veku a pohlavia, sa už aplikácii nemusíte príliš venovať a ona bude sledovať vaše pohybové aktivity sama.

Najlepšie je stanoviť si na začiatok cieľ. Vhodný počet krokov je pre začiatok 6000 krokov, ktoré sú ideálne pre základné zlepšenie vašej kondície a krokom správnym smerom pre váš zdravý životný štýl. Aplikácia vám každý týždeň zhrnie všetky vaše pohybové aktivity, zmeny hmotnosti a množstvo spánku.

Výbeh s nečekaným průběhom

Ak budete chcieť, môžete si do aplikácie dopĺňať aj to, čo jete a pijete. Samsung Health tak bude sledovať aj počet vašich spotrebovaných kalórií a môže vám presnejšie pomôcť s dosiahnutím vašich cieľov. Zistíte vďaka tomu napríklad aj to, či dostatočne pijete, koľko cukru máte v krvi, aký je váš denný prídel kofeínu a množstvo ďalších užitočných informácií.

Aplikácia Samsung Health vám tiež umožní prepojenie napríklad s inteligentnými hodinkami alebo fitness náramkom a tým sa stane sledovanie vašich aktivít ešte o niečo presnejším. Získate tak veľmi presnú a užitočnú spätnú väzbu, ktorá vám pomôže zistiť, ktorým smerom sa ďalej vydať.

Ďalšou veľmi príjemnou funkciou je možnosť prepojenia s užívateľskými účtami vašich priateľov. Môžete potom so svojimi známymi súťažiť, kto prejde tento týždeň viac krokov, napríklad o šálku dobrej kávy. A káva s priateľmi je vždy dobrou motiváciou k lepším výkonom.

Vydané:
20. 6. 2018

Autor:
Redakce

Čítajte tiež

va(CVAL)
Challenge
va(CVAL) Slovenskom
28. 5. 2018
Na polmaratón so Samsung Gear
Challenge
Na polmaratón so Samsung Gear
25. 5. 2018
SHE runs
Challenge
SHEruns behá so Samsung Gear
23. 5. 2018